Wróc na stronę Główną

Paweł Mzyk

Specjalista Leasingowy 

Godziny pracy

 

Pon - Pt: 9:00-17:00

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Cube Team moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt elektroniczny

biuro@cube-team.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(+48) 500 017 365

(+48) 695 999 690

Lokalizacja biura

 

ul. Kozielska 25a 

44-121 Gliwice

 

Zasadniczo każda firma leasingowa wymaga, abyś przeglądy i naprawy robił w serwisach i warsztatach akceptowanych przez producenta lub dostawcę przedmiotu lub samego leasingodawcę, najczęściej będą to oczywiście ASO danej marki.

Natomiast w praktyce, jeśli wiesz, że spłacisz leasing i na koniec wykupisz przedmiot (czyli nie będzie zwrotu lub windykacji), to rozporządzasz przedmiotem tak, jakbyś był jego właścicielem. Możesz nawet w ogóle nie robić żadnych przeglądów i nikt tego w praktyce nie weryfikuje.

Jeśli jednak będziesz zwracał przedmiot do leasingodawcy, to poniesiesz finansowe konsekwencje ewentualnych niefachowych napraw, braku wpisów w książce obsługi itd.

Koszty przeglądów ponosi oczywiście korzystający, chyba, że będzie to leasing/wynajem z doliczonymi do raty kosztami obsługi serwisowej (np.: full service leasing).

 

Decyzja o przyznaniu leasingu często wydawana jest w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku, a formalności zajmują nie więcej niż 2-5 dni. Oczywiście trochę dłużej mogą zająć formalności przy bardziej skomplikowanych transakcjach, np.: finansowania drogich urządzeń itp.

Do rozpatrzenia wniosku w procedurze uproszczonej zazwyczaj wystarczy:

  • Dowód osobisty

  • Wypełniony wniosek

A przy procedurze standardowej dodatkowo dokumenty finansowe, np.:

  • KPiR, PIT, CIT itp.

 

Do kosztów początkowych należą:

Czynsz inicjalny, czyli wpłata początkowa, która może wynosić od 0% do 45%, jednak najczęściej korzystający decydują się na wariant od 10% do 20% wartości finansowanego środka.

Ubezpieczenie

  • w przypadku pojazdów pakiet AC i OC płatny za pierwszy rok – niektóre firmy leasingowe umożliwiają doliczenie kosztu ubezpieczenia do rat miesięcznych, ale nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie (ubezpieczenie staje się wtedy droższe o 23% VAT)

  • w przypadku maszyn i urządzeń ubezpieczenie może być płatne za cały okres finansowania z góry, ale bardzo często jest doliczone do rat miesięcznych

Rejestracja – dotyczy pojazdów, które muszą być zarejestrowane w wydziale komunikacji. Czynności tej dokonuje leasingodawca, ale kosztem (z doliczoną opłatą manipulacyjną) obciąża korzystającego. Koszt ten wynosi zazwyczaj 300 – 400 zł.

To najczęściej wszystkie koszty początkowe, które musi ponieść korzystający. Jednak czasem może pojawić się konieczność zapłacenia za wycenę rzeczoznawcy – dotyczy to sytuacji, kiedy chcesz sfinansować nietypowy używany pojazd lub urządzenie.

 

Leasing jest obecnie jednym z najtańszych sposobów finansowania inwestycji – pod warunkiem oczywiście, że wiesz, gdzie się po niego zwrócić, ale o tym w dalszej części poradnika. Jeśli chcesz poznać przybliżone koszty finansowania, to zapraszamy do kontaktu!

 

To zależy co chcesz sfinansować… Jeśli samochód osobowy lub dostawczy, to w zasadzie wystarczy, że masz zarejestrowaną działalność – choćby jeden dzień. I to w zasadzie tyle…

W przypadku maszyn i urządzeń oraz droższych środków transportu zazwyczaj musisz wykazać odpowiednią zdolność leasingową, czyli powinieneś prowadzić działalność chociaż te 6-12 miesięcy i mieć jakieś obroty.

Jednak nawet w przypadku brakującej zdolności możesz sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia, np.: poręcznie zaprzyjaźnionej firmy lub osoby prywatnej, ewentualnie zabezpieczenie na posiadanym majątku.

Oczywiście różne są odmiany leasingu, np.:

  • Operacyjny – najczęściej spotykany, zwłaszcza przy finansowaniu pojazdów

  • Finansowy – pod względem podatkowym taki sam jak kredyt bankowy

  • Leasing z niskim lub wysokim wykupem – odmianą tego drugiego jest wynajem długoterminowy

Skontaktuj się z specjalistą

 

W największym skrócie jest to forma finansowania, w której leasingodawca (finansujący) kupuje wybrany przez ciebie środek trwały i oddaje go tobie w użytkowanie. Na koniec umowy możesz, ale nie musisz stać się właścicielem tego środka trwałego.

44-121 Gliwice

ul. Kozielska 25a

Napisz do nas

biuro@cube-team.pl

Zadzwoń do nas

+48 695-999-690

Zapraszamy do śledzenia naszej

strony również na Facebooku!

Zadzwoń do nas

+ 48 695-999-690

Napisz do nas

biuro@cube-team.pl

Zakres Usług 

 

Kredyty z funduszy UE

 

Dotacje z funduszy UE

 

Kredyty bankowe prywatne i firmowe

 

Leasing 

 

Wynajem dlugoterminowy

 

Ubezpieczenia

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ?

 

Nasz doświadczony i kompetentny zespół

a black background with a white border